نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با تهران در 25 استان کشور

نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با تهران در 25 استان کشور

نمایشگاه آثار منتخب نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده» در خانه هنرمندان ایران برپاست و از یکم تا هشتم بهمن ماه 1397 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

در این نمایشگاه 95 اثر منتخب از میان 4893 اثر ارسال شده به جشنواره، نمایش داده می شوند.

این آثار همزمان با این نمایشگاه، در 35 شعبه منتخب بانک آینده در تهران و 25 استان کشور، در معرض دید قرارگرفته اند و هنرمندان و مشتریان بانک آینده می توانند با حضور در شعب منتخب، از این آثار بازدید به عمل آورند.

لیست شعب منتخب برای نمایش آثار به شرح زیر اعلام شده اند:

کد شعبه

استان

شهر

نام شعبه

1103

اصفهان

اصفهان

اصفهان - سی و سه پل

2633

اصفهان

اصفهان

اصفهان - بلوار کشاورز

1706

البرز

کرج

کرج-مهرشهر

1204

آذربایجان شرقی

تبریز

تبریز - شریعتی جنوبی

1601

آذربایجان غربی

ارومیه

ارومیه - میدان خیام

3201

بوشهر

بوشهر

بوشهر - خیابان امام خمینی (ره)

201

تهران

تهران

تهران - مرکزی

208

تهران

تهران

جام جم

317

تهران

تهران

جنت‌آباد (مرکزی)

329

تهران

تهران

ولیعصر-ساعی

3803

خراسان جنوبی

بیرجند

بیرجند - خیابان شهید مدرس

1002

خراسان رضوی

مشهد

مشهد- میدان تقی آباد

1004

خراسان رضوی

مشهد

مشهد - مرکزی

4082

خراسان رضوی

نیشابور

نیشابور

4426

خوزستان

اهواز

اهواز - خیابان آیت الله طالقانی

2301

زنجان

زنجان

زنجان - خیابان سعدی

4801

سمنان

سمنان

سمنان - میدان مشاهیر

5001

سیستان و بلوچستان

زاهدان

زاهدان - خیابان امیرالمومنین (ع)

1401

فارس

شیراز

شیراز - خیابان معالی آباد

1404

فارس

شیراز

شیراز خیابان زند

1306

قزوین

تاکستان

تاکستان

1902

قم

قم

قم - بلوار امین

5801

کردستان

سنندج

سنندج - خیابان آبیدر

6001

کرمان

کرمان

کرمان - بلوار جمهوری

6211

کرمانشاه

 کرمانشاه

کرمانشاه -میدان بسیج 

6608

گلستان

گرگان

گرگان -  ناهارخوران

2215

گیلان

رشت

رشت بلوار انصاری

7001

لرستان

خرم آباد

خرم آباد - خیابان علوی

7209

مازندران

قائمشهر

قائمشهر 

7216

مازندران

آمل

آمل - خیابان امام خمینی (ره)

7401

مرکزی

اراک

اراک - خیابان امام خمینی (ره)

1501

هرمزگان

بندرعباس

بندرعباس - بلوار ساحلی

1502

هرمزگان

کیش

کیش -  خیابان فردوسی

7801

همدان

همدان

همدان -  میدان آرامگاه بوعلی

2501

یزد

یزد

یزد- خیابان آیت الله کاشانی

برگزیدگان نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده» اعلام شدند

برگزیدگان نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده» اعلام شدند

برگزیدگان بخش اصلی جشنواره عکس «نگاه به آینده» و نیز برنده جایزه ویژه این جشنواره در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار منتخب معرفی و تقدیر شدند.
نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده»، از آبان ماه تا آذرماه 1397 توسط بانک آینده و با هدف تشویق عکاسان و هنرمندان ایران به ثبت دیدگاه هایشان نسبت به موضوع «آینده» در قالب عکس برگزارشد.
در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک آینده، هیات داوران، هنرمندان و عکاسان برگزارشد، هیات داوران جشنواره عکس «نگاه به آینده» متشکل از محمود کلاری، حمید جبلی و مهدی آشنا، برگزیدگان این جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:
- عکس «آرامش در طوفان» با موضوع گردشگری، اثر احسان جزینی از استان اصفهان به عنوان عکس اول انتخاب شده و موفق به دریافت تندیس جشنواره و جایزه به مبلغ 50 میلیون ریال شد.

39

عکس «بدون عنوان» با موضوع کسب و کار، اثر جمشید فرجوندفردا از استان کردستان به عنوان عکس دوم انتخاب شده و موفق به دریافت تندیس جشنواره و جایزه به مبلغ 40 میلیون ریال شد. 

73

عکس «سفر» با موضوع گردشگری، اثر محمد صادق حسینی از استان فارس به عنوان عکس سوم انتخاب شده و موفق به دریافت تندیس جشنواره و جایزه به مبلغ 30 میلیون ریال شد.

84

عکس «اشتراک گذاری» با موضوع آموزش و تحصیل، اثر محمد دهقانی از استان اصفهان نیز موفق به دریافت تندیس جشنواره و «جایزه ویژه نگاه به آینده» به مبلغ 100 میلیون ریال شد.

93

در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» که در خانه هنرمندان ایران برپاست، 95 اثر منتخب از میان 4983 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، به معرض نمایش درآمده اند که از یکم تا هشتم بهمن ماه 1397 پذیرای بازدیدکنندگان خواهدبود.
بنا به اعلام دبیر خانه جشنواره، همزمان با این نمایشگاه، آثار منتخب در 35 شعبه بانک آینده در 26 استان کشور نیز به نمایش درمی آیند و هنرمندان و مشتریان بانک آینده می توانند با حضور در شعب منتخب این بانک، از آثار به نمایش درآمده بازدید نمایند.

آثار منتخب جشنواره عکس «نگاه به آینده» اعلام شدند

آثار منتخب جشنواره عکس «نگاه به آینده» اعلام شدند

در پایان جلسات داوری نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده»، آثار راه یافته به نمایشگاه و کاندیدای برترین عکس های این جشنواره اعلام شدند.
به گزارش دبیرخانه جشنواره، پس از برگزاری 3 جلسه داوری و بیش از 25 ساعت ارزیابی دقیق 4983 اثر رسیده به جشنواره عکس «نگاه به آینده»، 95 اثر به دور نهایی راه یافتند که برگزیدگان جشنواره از میان این آثار معرفی خواهندشد.
نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده»، که از آبان ماه تا آذرماه 1397 توسط بانک آینده و با هدف تشویق عکاسان و هنرمندان ایران به ثبت دیدگاه هایشان نسبت به موضوع «آینده» در قالب عکس برگزارشد، پذیرای آثار 1267 هنرمند عکاس از سراسر ایران بود.
در دور نهایی داوری جشنواره عکس «نگاه به آینده» که توسط محمود کلاری، حمید جبلی و مهدی آشنا انجام شد، 95 عکس از 62 عکاس برای نمایش در جشنواره انتخاب شده اند که اسامی آنان به شرح زیر اعلام می شود:
استان اصفهان: آرمین امیریان، احسان جزینی، روح الله جوانی، سید علی درمیانی بزرگ، محمد دهقانی، مرتضی صالحی، مهدی کمالی، امیرحسین کمالی.استان ایلام: حداد منصوری. استان های آذربایجان شرقی و غربی: فرشید احمدپور، محمد امین بقال اصغری، محمدرضا بهمرام، علیرضاحامد حق دوست، معصومه فریبرزی، صابر قاضی، امیرعلی نواده شهلا، مهرداد واحد یوسف آباد، مجتبی اسماعیل زاده، رضا امان زاده، فاروق قادری آذر. استان تهران: زهرا آبایی، عباس حاجی حسین کلانتر، فرناز دمنابی، افشین رحیمی، علیرضا عطاریان، احمد محسنیان، شقایق مرادیان نژاد، محمد امین مهیمنی. استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی: سید مجتبی مظلوم زاده، امیر عنایتی، سمیرا غفاریان قالیباف، سارا کمالیان، امید شکری -- استان خوزستان: احمد انصاری، پوریا رستمی راد. استان زنجان: حمیدرضا بازرگانی، حامد رحمتی، فاطمه سلجوقی، فردین نظری، حسین نظری. استان سیستان و بلوچستان: صادق سوری. استان فارس: فرید آزادی، سید محمد صادق حسینی ، عرفان سامان فر، علیرضا فرصتکار. استان قزوین: علیرضا رحمانی، محسن فرقانی، امیر مافی بردبار. استان های کردستان و کرمانشاه: شاهو احمدی، جمشید فرجوند فردا، سرورفرهادی. استان کهگیلویه و بویراحمد: داوود ایزدپناه، اسحاق آقایی، استان گلستان: سحرحسن زاده، داوود عامری، محسن کابلی استان مازندران: سید یحیی حسینی ول آغوزی، سمانه شیرازی، اصغر عالی شاه، اکبر قاسم پور، مهدی محبی پور.استان هرمزگان: محمد امین درویش زاده

تمامی آثار راه یافته به دور نهایی، مبلغ 1 میلیون ریال به عنوان حق التصویر دریافت می نمایند.
انتخاب آثار برگزیده از میان 95 اثر راه یافته به بخش نهایی صورت گرفته و برگزیدگان همراه با مراسم اختتامیه معرفی می شوند.
زمان برگزاری مراسم اختتامیه، چگونگی نمایش آثار و نحوه اهدای جوایز و هدایای منتخبین جشنواره عکس «نگاه به آینده» به زودی اعلام خواهدشد.

بیانیه هیات داوران  نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده

بیانیه هیات داوران نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده

در مراسم اعلام برگزیدگان جشنواره عکس «نگاه به آینده» که همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار منتخب در خانه هنرمندان ایران انجام شد، بیانیه هیات داوران توسط آقای محمود کلاری به نمایندگی از اعضای داوران جشنواره خوانده شد:

عکاسی، هنر ارتباط با آینده است. هنرمندان عکاس لحظه های زندگی را ثبت می کنند تا نشانی از حیات امروز ما برای آینده باشند. خلق پیام تصویری برای آینده، توانایی خارق العاده و منحصر بفرد هنر عکاسی است.
داوری نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده، برای ما تجربه ای بی نظیر از یک سفر جذاب در میان نزدیک به 5 هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون سوغات ما برای شما، نمایش ۹۵ اثر از ۶۲ هنرمند عکاس در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» است.
هیات داوران نخستین جشنواره عکس «نگاه به آینده» ؛ با افتخار اعلام می دارد:
- بر مبنای احترام به ساحت و جایگاه هنر عکاسی، با حفظ و رعایت قوانین جشنواره، تمام تصاویر رسیده به جشنواره را حداقل یک بار بازبینی کرده و انتخاب یا حذف هر کدام از آثار بر مبنای " اصول تکنیکی عکاسی"، "خلاقیت و سوژه یابی" و "توجه به موضوعات اصلی جشنواره" انجام شده است.
- مجموعه 95 اثر منتخب ، نتیجه جلسات دقیق و تخصصی بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری و به اتکای دانش و تخصص داوران، انتخاب و معرفی شده اند.
- در پایان، هیات داوران نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده، احترام قلبی خود را به تمام کسانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر، مسیر رسیدن به آینده را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران، روشن و پرامید نمایند.

 

محمود کلاری  -  حمید جبلی - مهدی آشنا
دوشنبه – یکم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود وهفت هجری خورشیدی
تهران – خانه هنرمندان

افتتاحیه نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با اعلام برگزیدگان جشنواره

افتتاحیه نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با اعلام برگزیدگان جشنواره

با پایان داوری آثار نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده» توسط محمود کلاری، حمید جبلی و مهدی آشنا، آثار منتخب این جشنواره همزمان با مراسم اهدای جوایز برگزیدگان، به نمایش درخواهندآمد.
نخستین دوره جشنواره عکس «نگاه به آینده»، که از آبان ماه تا آذرماه 1397 توسط بانک آینده و با هدف تشویق عکاسان و هنرمندان ایران به ثبت دیدگاه هایشان نسبت به موضوع «آینده» در قالب عکس برگزارشد، پذیرای آثار 1267 هنرمند عکاس از سراسر ایران بود.
از میان 4983 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره عکس «نگاه به آینده»، 2358 اثر به مرحله داوری راه پیدا کردند که پس از برگزاری 3 جلسه داوری و بیش از 25 ساعت ارزیابی آثار، 95 اثر از 62 عکاس به نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» راه یافتند.
تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه، مبلغ 1 میلیون ریال به عنوان حق التصویر دریافت خواهندنمود و کتاب جشنواره نیز به تمامی راه یافتگان اهدا می شود.
انتخاب آثار برگزیده از میان 95 اثر راه یافته به نمایشگاه صورت گرفته که همزمان با مراسم افتتاح نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» معرفی می شوند.
مراسم افتتاح نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» با حضور هنرمندان، عکاسان و منتخبین این جشنواره، روز دوشنبه یکم بهمن ماه 1397 ساعت 5 عصر در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
اسامی منتخبین جشنواره عکس نگاه به آینده، پیش از این در رسانه های رسمی اعلام شده و در سایت جشنواره به آدرس www.ba-festival.com نیز قابل مشاهده است.

 

هیات داوران جشنواره عکس «نگاه به آینده» آغاز به کار کرد

هیات داوران جشنواره عکس «نگاه به آینده» آغاز به کار کرد

با پایان مهلت ارسال آثار و انجام بازبینی اولیه آثار رسیده به جشنواره عکس «نگاه به آینده»، هیات داوران این جشنواره برای انتخاب آثار راه یافته به بخش نهایی و اعلام آثار برگزیده، آغاز به کار کرد.

به گزارش دبیرخانه جشنواره عکس «نگاه به آینده»، از میان 4983 اثر رسیده به جشنواره ، 2358 اثر پس از بازبینی اولیه در اختیار هیات داوران قرار گرفتند.

در جلسه هیات داوران که روز شنبه یکم دی ماه 1397 در بانک آینده برگزار شده و 8 ساعت به طول انجامید، 139 اثر به جلسه دوم داوری راه پیدا کردند.

محمود کلاری، حمید جبلی و مهدی آشنا که در ترکیب هیات داوران این جشنواره حضور دارند، پس از بررسی 2358 اثر تایید شده در جلسات ارزیابی اولیه، 139 اثر را برای راه یابی به جلسه دوم داوری انتخاب کردند.

بنا به پیشنهاد هیات داوران جشنواره عکس نگاه به آینده و با توجه به فراوانی آثار ارزشمند در میان عکس های راه یافته به مرحله دوم داوری، تعداد آثار راه یافته به بخش نهایی و نمایشگاه، که بر اساس فراخوان جشنواره 40 اثر بود، افزایش خواهد یافت که این پیشنهاد مورد موافقت بانک آینده قرارگرفت.

آثار راه یافته به بخش نهایی، علاوه بر حضور در نمایشگاه و کتاب جشنواره، مبلغ یک میلیون ریال به عنوان حق التصویر دریافت خواهند نمود.

به برگزیدگان جشنواره نیز جوایزی به شرح زیر تقدیم خواهدشد:
نفر اول: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال
نفر دوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 40 میلیون ریال
نفر سوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 30 میلیون ریال
جایزه بزرگ جشنواره: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 100 میلیون ریال

به گفته محمود کلاری، کیفیت بالای آثار ارسال شده، فرآیند داوری را طولانی و دشوار کرده است و وی به همراه دیگر داوران جشنواره می کوشند با اختصاص زمان کافی برای ارزیابی آثار، بهترین نتایج را اعلام کنند.
حمید جبلی نیز با ابراز رضایت از عکس هایی که در جشنواره حضور یافته اند، نگاه دقیق و مفهوم گرایانه عکاسان ایرانی را ستود.
مهدی آشنا، دیگر داور این جشنواره، استقبال عکاسان و هنرمندان فعال در حوزه عکاسی از این جشنواره را نشان دهنده جای خالی این جشنواره در عرصه فعالیت های هنری کشور دانست.
رقابت در میان 139 اثر همچنان ادامه دارد و با برگزاری جلسه دوم داوری در هفته جاری، برگزیدگان این جشنواره به زودی مشخص شده و اعلام خواهندشد.

Image
Image
Image