Image

حمید جبلی

زاده ۱۳۳۷ در تهران، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است.
جبلّی فعالیت خود را در سال ۱۳۵۱ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و در سال ۱۳۵۷ نیز در تئاتر مشغول به کار شد. فعالیت در تلویزیون ایران را از اوایل دهه شصت با بازی در مجموعه تلویزیونی محله برو بیا آغاز کرد. یکی از دلایل شهرت او صحبت به‌جای شخصیت‌های عروسکی کلاه‌قرمزی و پسرخاله بوده ‌است.
وجه دیگری از فعالیت حرفه ای حمید جبلی، عکاسی و برگزاری نمایشگاه عکس و نیز داوری در جشنواره های حرفه ای است. روحیه متواضع این هنرمند باعث شده تا اکثر مردم از این فعالیت ها بی خبر باشند اما نگاه تکنیکی و در عین حال لطیف حمید جبلی به عکس های هنرمندان جوان، او را به یکی از داوران صاحب سبک در این حوزه تبدیل کرده که حضورش در هر جشنواره ای باعث اعتبار مضاعف آن می شود.

Image

محمود کلاری

زاده ۱۳۳۰ در تهران عکاس، مدیر فیلم‌برداری، بازیگر و کارگردان ایرانی است.
فعالیت حرفه ای کلاری در حوزه عکس و تصویر، از اولین نمایشگاه عکس او با عنوان حکایت تنهایی آدم که در سال ۱۳۵۵ در تهران برگزار کرد آغاز شد.
وی ۴ بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری از جشنواره فیلم فجر شده است و از این نظر رکورددار است اما دریافت جوایز بسیار عکاسی و فیلمبرداری از جشنواره های معتبر بین المللی، کلاری را از محدوده ایران فراتر برده است.
کلاری نزدیک به 100 عنوان فیلم سینمایی را به عنوان تصویربردار و یا مدیرتصویربرداری در کارنامه پربار خود دارد که از آن میان می توان به فیلم نامزد اسکار بچه‌های آسمان اثر مجید مجیدی و همچنین فیلم برنده اسکار جدایی نادر از سیمین اثر اصغر فرهادی اشاره کرد.
محمود کلاری به عنوان مدرس عکاسی و فیلمبرداری در دانشگاه های مختلف، یکی از تکنیکی ترین داوران جشنواره های عکس و فیلم هم در ایران و هم در سایر کشورها شناخته شده است.

Image

مهدی آشنا

زاده 1361 تهران و عکاس تئاتر و سینما است.
نزدیک به دو دهه حضور مستمر و پرکار در حرفه عکاسی از رویدادهای هنری مانند ده ها تئاتر و چندین فیلم سینمایی و کنسرت های موسیقی، او را به یکی از عکاسان صاحب سبک در حوزه فرهنگ و هنر ایران تبدیل کرده و جوایز متعدد او در جشنواره های معتبر گواه این توانایی و مهارت هنری است.
مهدی آشنا که در چندین جشنواره هنری حضور داشته و در اتاق فکر جشنواره ها به یکی از اعضای کارآمد تبدیل شده، در سال های اخیر در کسوت داوری جشنواره ها نیز خوش درخشیده و به یکی از اعضای موثر در داوری جشنواره های عکس در ایران تبدیل شده است.