دریافت اثر در این جشنواره که از 20 آبان ماه 1397 آغاز شده و تا 20 آذرماه ادامه خواهد داشت صرفا از طریق سایت آن انجام خواهدپذیرفت.

جشنواره عکس «نگاه به آینده» که توسط بانک آینده برگزار می شود بر آن است تا جوانان و عکاسان ایرانی را به اندیشیدن پیرامون آینده ی ایران تشویق کند و منعکس کننده نگاه جوانان ایرانی به مدیران و تصمیم گیران باشد.

هر شرکت کننده می تواند پس از تکمیل ثبت نام در سایت جشنواره، تا 7 عکس که با دوربین عکاسی و یا دوربین تلفن همراه ثبت شده اند در این رقابت شرکت دهد. ارسال کننده اثر به عنوان مالک آن شناخته می شود و بدیهی است در هر یک از مراحل جشنواره که خلاف آن اثبات شود، عکس مورد بحث از روند جشنواره خارج خواهدشد.
عکس های ارسال شده در این جشنواره می بایست یکی از رویکردهای زیر را مد نظر قراردهند:
بهداشت و سلامت، آموزش و تحصیل، توسعه پایدار، سفر و گردشگری داخلی، محیط زیست و کسب و کار.
انتخاب موضوع و نام اثر توسط شرکت کنندگان انجام می شود و هر یک از عکس های ارسالی می بایست در یکی از موضوعات ذکر شده طبقه بندی شود. ارسال یک عکس در بیشتر از یک موضوع بلامانع است.
جوایز جشنواره عکس «نگاه به آینده» بدین صورت اعلام شده اند:
نفر اول: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 5٠٠٠٠٠٠٠ ریال
نفر دوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 4٠٠٠٠٠٠٠ ریال
نفر سوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 3٠٠٠٠٠٠٠ ریال
جایزه بزرگ جشنواره: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ 10٠٠٠٠٠٠٠ ریال
آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، پس از بررسی و تایید اولیه وارد مرحله داوری می شوند.
داوران طی جلسات داوری با حضور نماینده بانک آینده، تعداد 40 اثر برتر را برای نمایش در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» انتخاب می کنند.
در مرحله نهایی، از میان عکس های انتخاب شده، نفرات برگزیده انتخاب و معرفی می شوند.
هیات داوران جشنواره عکس «نگاه به آینده» در روزهای آینده اعلام خواهدشد.
شرکت در جشنواره عکس «نگاه به آینده» برای تمام علاقه مندان آزاد و رایگان است و افتتاح حساب در بانک آینده جزو شرایط آن به حساب نمی آید.
هنرمندان و علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند از طریق منو ورود و ثبت نام در همین وب سایت، نسبت به عضویت و ارسال آثار خود، اقدام نمایند.