بیانیه هیات داوران  نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده

بیانیه هیات داوران نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده

در مراسم اعلام برگزیدگان جشنواره عکس «نگاه به آینده» که همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار منتخب در خانه هنرمندان ایران انجام شد، بیانیه هیات داوران توسط آقای محمود کلاری به نمایندگی از اعضای داوران جشنواره خوانده شد:

عکاسی، هنر ارتباط با آینده است. هنرمندان عکاس لحظه های زندگی را ثبت می کنند تا نشانی از حیات امروز ما برای آینده باشند. خلق پیام تصویری برای آینده، توانایی خارق العاده و منحصر بفرد هنر عکاسی است.
داوری نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده، برای ما تجربه ای بی نظیر از یک سفر جذاب در میان نزدیک به 5 هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون سوغات ما برای شما، نمایش ۹۵ اثر از ۶۲ هنرمند عکاس در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» است.
هیات داوران نخستین جشنواره عکس «نگاه به آینده» ؛ با افتخار اعلام می دارد:
- بر مبنای احترام به ساحت و جایگاه هنر عکاسی، با حفظ و رعایت قوانین جشنواره، تمام تصاویر رسیده به جشنواره را حداقل یک بار بازبینی کرده و انتخاب یا حذف هر کدام از آثار بر مبنای " اصول تکنیکی عکاسی"، "خلاقیت و سوژه یابی" و "توجه به موضوعات اصلی جشنواره" انجام شده است.
- مجموعه 95 اثر منتخب ، نتیجه جلسات دقیق و تخصصی بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری و به اتکای دانش و تخصص داوران، انتخاب و معرفی شده اند.
- در پایان، هیات داوران نخستین دوره جشنواره عکس نگاه به آینده، احترام قلبی خود را به تمام کسانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر، مسیر رسیدن به آینده را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران، روشن و پرامید نمایند.

 

محمود کلاری  -  حمید جبلی - مهدی آشنا
دوشنبه – یکم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود وهفت هجری خورشیدی
تهران – خانه هنرمندان


چاپ   ایمیل
Image
Image
Image